Jak jezdzic bezpiecznie

Jak jezdzic bezpiecznie

Zapalenie gardła jest ból gardła wywołane przez zakażenia lub zapalenia w tylnej części gardła i gardła. Większość ludzi kojarzy gardła z anginy jednak istnieje wiele bakterii będących przyczyną zapalenia gardła.

Zazwyczaj przyczyną zapalenia gardła, nie można określić tylko z przyczyn klinicznych objawów pokrywają się zasadniczo z kilkoma wyjątkami.https://www.efugi.pl/

paciorkowcowe zapalenie gardła

Łatwo najważniejsze patogen jako przyczynę zapalenia gardła jest Streptococcus pyogenes grupy A lub Strep. Klinicznie zapalenie gardła i edematous obserwuje z zakażoną osobą narzeka na ból gardła i trudności w połykaniu. Także obecny jest gorączka, ból głowy, powiększenie węzłów chłonnych, a czasem czerwone grudki wysypki.

Inne typy paciorkowca beta-hemolizujące zwłaszcza grupy C i G mogą powodować podobne objawy jak grupa A Strep, tylko nieco łagodniejsze. Tylko grupa A Strep jest związane z gorączką reumatyczną jako następstw.

Arcanobacterium haemolyticum gardła

Bakteria, która powoduje, że ten typ zapalenia gardła przypomina paciorkowcowe zapalenie gardła, nawet w tym wysypki u niektórych pacjentów. A. gardła haemolyticum jest często obserwowane u młodych dorosłych i młodzieży, w przeciwieństwie do paciorkowcowe zapalenie gardła, który jest przede wszystkim chorobą dzieci.

wirusowe zapalenie gardła

Wirusy są zdecydowanie najczęstszą przyczyną zapalenia gardła, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wirus Epsteina-Barra (mononukleoza zakaźna) jest najczęściej wirusa powiązano z adenowirusy i wirusy zimno koronawirusy i rinowirusów są również powszechne.

dorabianie kluczy Gdańsk

Osoby z zapaleniem gardła wywołane przez adenowirusy mają często wirusowe zapalenie spojówek jednocześnie. Objawy różnią się nieco od bakteryjnego zapalenia gardła i kultury "szybkich testów" są wymagane, aby wykluczyć zapalenie gardła bakterii.

napisane przez: