Samochod uzywany kontra nowy

Samochod uzywany kontra nowy Tam, niedojrzałe komórki tkanki łącznej dojrzewają do komórek kostnych, które następnie mnożenie i tworzą kość mięśnie.

Jak działa terapia promieniowaniem

Radioterapia zakłóca wytwarzania DNA przez wyżej niedojrzałe komórki tkanki łącznej. Tak więc, komórki nie mogą rozmnażać i powodują tkanki kostnej w przypadku gdy nie należą.

Dzieje radioterapii, aby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko HO

http://www.mebleperfect.pl/kategoria-produktu/sofy/

Radioterapia został użyty po raz pierwszy, aby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko HO w 1970 roku. Wraz z pojawieniem się nowych technologii, technik terapii promieniowaniem ewoluowały na przestrzeni dziesięcioleci.

Na przykład, w przeszłości, naświetlania został dostarczony w serii różnych zabiegów podawanych w ciągu od jednego do dwóch tygodni. Obecnie, to zwykle podaje się w pojedynczej dawce.

Ponadto, jak proteza (sztuczny staw biodrowy) używane w chirurgii ogólnej stawu biodrowego również poprawić przez dziesięciolecia, więc obszar stawu biodrowego, który należy leczyć za https://intellimatic.pl/ pomocą radioterapii po operacji jest coraz mniejsze.

Timing radioterapii

Wiadomo, że radioterapia jest skuteczne, gdy nie jest dostarczana do zapobiegania HO. To się nazywa profilaktyczne leczenie promieniowaniem. Radioterapia nie jest korzystne, gdy nie nastąpiła HO. W związku z tym, radioterapię należy podawać w ciągu 96 godzin po operacji lub w cztery godziny przed operacją.

Samochod uzywany kontra nowy

Radioterapia w stawach innych niż biodra

Profilaktyczne leczenie promieniowaniem jest również stosowany w innych połączeniach, takich jak łokcia, nadgarstka i ramienia TMJ (połączenia zawiasowego szczęki).

Wyniki

Częstość występowania HO ??spada ze średnio 40% osób, które nie są poddawane radioterapii, do 5% dla tych, którzy nie. To przekłada się na znaczące korzyści.

komplikacje

Teoretycznie radioterapia mogą wywoływać raka. Jednakże, do chwili obecnej, bez takich powikłań zostały udokumentowane w literaturze medycznej.

Również dlatego, że obszar, który jest narażony na radioterapii jest w pobliżu narządów płciowych, żyzne ludzie muszą ćwiczyć antykoncepcję przez okres jednego roku. To dlatego, że promieniowanie ma potencjał, aby spowodować uszkodzenia genetyczne w plemników i jaj.

W rzeczywistości zwykle nie ma szkodliwe skutki uboczne radioterapii w leczeniu HO.

wnioski

napisane przez: