Gdzie sprzedac samochod

Definicja płuc: Zapalenie płuc jest ostra lub przewlekła choroba charakteryzująca się zapaleniem jednego lub obu płuc. Zapalenie płuc wywołane przez wirusy, bakterie lub inne mikroorganizmy, a czasami drażniące fizycznych i chemicznych.

Pęcherzyków w płucach wypełnić ropą i innymi płynami. Tlen ma kłopoty z uzyskaniem krwi. Jeśli jest zbyt mała ilość tlenu we krwi, twoje komórki ciała nie może działać prawidłowo.Meble na zamówienie Wrocław Z tego powodu i rozprzestrzenianiu się infekcji przez zapalenie ciała może powodować śmierć.

Zapalenie płuc może wahać się od bardzo łagodnych po bardzo poważne, nawet śmiertelne. Nasilenie zależy od rodzaju organizmu powodującego zapalenie płuc, jak również wieku i zdrowia bazowego.

Zapalenie płuc może być definiowane w zależności od położenia płuc jako:

Płatowe płuc (pojawia się w jednej płat płuc).

Odoskrzelowe zapalenie płuc (bywa przerywany) Przyczyny zapalenia płuc:

Bakterie, wirusy oraz inne przyczyny zapalenia płuc

Niektóre z istotnych przyczyn bakteryjnych należą:

Bakterie Gram-dodatnie:

Najczęstszą przyczyną zapalenia płuc Gram-dodatnich bakterii Streptococcus pneumoniae (znany także jako S. pneumoniae lub pneumokokom). Staphylococcus (S.) aureus, drugą główną bakterie Gram-dodatnie odpowiedzialna za zapalenie płuc, stanowi około 2% pozaszpitalnego zapalenia płuc. Jest to związane z wirusa grypy i mogą rozwijać około pięciu dni po wystąpieniu objawów grypy. Streptococcus pyogenes i Streptococcus grupy A: bakteria wpływa na funkcję płuca, co z kolei prowadzi do zapalenia płuc. Gram-ujemne bakterie.

Haemophilus (H.) influenzae jest drugą najczęstszą przyczyną organizm pozaszpitalne zapalenie płuc. Pseudomonas aeruginosa jest główną przyczyną zapalenia płuc, które występuje w szpitalu. Jest to wspólne zapalenie płuc u pacjentów z przewlekłą lub ciężką chorobę płuc.
napisane przez: usługi koparkami lubelskie