Modne modele samochodow

W dniu 17 września 2007 roku, gubernator New Jersey Jon Corzine przeszedł jeden radioterapię do swojego obszaru biodrowego rankiem jego wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Celem było, aby zapobiec powtórzeniu się problemem medycznym, że poniesione po jego Shattered biodra i kość udowa operowano po wypadku samochodowym doznał w kwietniu ubiegłego roku.sklep z meblami dziecięcymi

Warunkiem jest nazywany heterotopowe kostnienie (zwane dalej HO). Rola radioterapii w tym niezłośliwych problem medyczny jest stosunkowo nieznane większości osób, ale jest bardzo użyteczne.

Tło

HO tworzenie sztywnego kości w miejscach nie należą, a mianowicie elastyczne mięśni otaczających staw biodrowy. Występuje jako komplikacja łącznej stawu biodrowego, w czasie od 8-90% czasu, ze średnią częstością występowania do 40%.

HO można zidentyfikować na rentgenowskie stawu biodrowego tak wcześnie, jak trzy do sześciu tygodni po operacji. Jednak jej skutki, takie jak ból stawu biodrowego i zaburzenia ruchomości stawów ograniczające osoby z wchodzeniem po schodach, pochylając się do przodu, aby związać swoje sznurowadła, i powstań z krzesła, zazwyczaj sześć do dwunastu miesięcy, aby się rozwijać. Jedynym sposobem leczenia HO ??Ponownie działanie, tak jak w przypadku gubernatora Corzine'a. Nie trzeba dodawać, że jest pożądane, aby uniknąć takich powikłań.

Kto jest zagrożony?

Czynniki ryzyka HO należą: płeć męską, osób powyżej 60 strony internetowe włocławek roku życia, historii ciężkiej choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenie stawu biodrowego po urazie biodra, poprzednią operację na tym samym biodrze i przed HO w przeciwnym biodrze.

Jak HO występuje?

Chociaż mechanizm nie jest jasny, jedna z teorii brzmi: w przypadku wystąpienia urazu stawu biodrowego lub operacji, fragmenty kości rzucić do otaczającej tkanki mięśniowej.
napisane przez: