Prowadzenie samochodu a warunki pogodowe

Prowadzenie samochodu a warunki pogodowe

Przewlekła choroba zatok jest chorobą zatok gdzie stan trwa dłużej niż osiem tygodni. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 30 dni, stan jest zdefiniowany jako przewlekłe zapalenie zatok lub przewlekłego zapalenia zatok.

przyczyny

Niedrożność strukturalna, odbiegający przegrody, alergie, infekcje grzybicze i polipowatości to tylko niektóre z jego przyczyn.https://tkchopin.pl/kontakt.html Dzieci mają częste infekcje górnych dróg oddechowych, znane jako URI. Może się zdarzyć, sześć do ośmiu razy w roku i to jest trudne do odróżnienia nawracające URI z przewlekłego zapalenia zatok. Gdy objawy URI trwać dłużej niż 10 dni, ale mniej niż 30 dni, z wysoką gorączką i wydzielina z nosa, to jest definiowane jako ostre zapalenie zatok. Kaszel i ból głowy, niedrożność nosa, zmęczenie, drażliwość i nieświeży oddech może być obecny.

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok

Antybiotyki są stosowane w większości przypadków zapalenia zatok. Trwa to aż do 4 tygodni, lub nawet do 6 tygodni. W niektórych przypadkach opornych miejscowe steroidy mogą być stosowane w celu zmniejszenia obrzęku śluzówki. Leki zmniejszające przekrwienie stwierdzono również pomocne w dorosłych z ostial i drożności nosa. Gdy długotrwałe leczenie zachowawcze nie powiedzie się, a gdy przewlekła choroba zatok powraca po zaprzestaniu terapii, test potu odbywa wykluczyć mukowiscydozę. Sterydy stosuje się w niektórych przypadkach, w celu zmniejszenia obrzęku w tej okolicy. płukania nosa głośności są również zalecane do czyszczenia i usuwania zainfekowanych wydzieliny, które wykazały dobre wyniki. Miejscowo do nosa i steroid spraye stosuje się zmniejszyć zapalenie i obrzęk w obszarze nosa. Endoskopowa Operacja Zatok (ESS) jest uznane za bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla przewlekłego zapalenia zatok u dzieci. Dzieci z niedoborem odporności i mukowiscydozę stwierdzono wymagają procedury mają być wykonywane wielokrotnie. Po operacji pełnego kursu antybiotyków służy aż do kondycjonowaniu w jamie nosowej przystanków. Proste oderwanie części nosowej polipa odbywa endoskopowo.

Chcesz wiedzieć, jak mam traktować moją chorobę zatok w 4 dni bez leków? Jeśli tak, to odwiedzić zatokowy leczenie infekcji.

napisane przez: Parapety